Ochrona

Podstawą każdego planu finansowego powinno być zabezpieczenie obecnego oraz przyszłego przepływu pieniędzy. Innymi słowy, ubezpieczenie działa tak by w razie choroby czy wypadku otrzymać jak najszybciej środki na koszty leczenia. Pozostawić rodzinie pieniądze gdyby nas zabrakło. A jeśli stracimy to co posiadamy, polisa jest po to, by odzyskać szybko to co jest nam niezbędne do życia.

Ubezpieczenie na życia oraz zdrowie

Czy jesteś w stanie powiedzieć ile jesteś wart? Ile jest lub będzie jeszcze warte Twoje życie? Jak większość z nas, powiesz, że jesteś bezcenny, dlatego tak wielką sztuką jest dobrać odpowiednie ubezpieczenie na życie, a w zasadzie od Twojej śmierci. Jesteśmy optymistami, wolimy odkładać temat naszego odejścia z tego świata na ostatnią chwilę, czasem robimy to za późno i zabezpieczenie zdrowia czy życia okazuje się za drogie lub już niemożliwe ze względu na przebyte choroby, czy wypadki. Śmierć nas nie minie, a naszej rodziny czy biznesu jej konsekwencje, zwłaszcza prawne i finansowe. Kiedy odchodzisz zostawiasz po sobie różne zobowiązania: kredyty do spłaty, dom do utrzymania, dzieci do wychowania, spadek do podziału, wspólnicy do rozliczenia. Można mnożyć przykłady i to od Ciebie zależy, w jakim stanie pozostawisz swoją rodzinę, najbliższych.

Możesz powiedzieć będę długo żył i jakoś to wszystko się ułoży. Niestety nawet najbardziej wysportowani czy sławni ludzie też chorują. Z drobną operacją czy zabiegiem sobie poradzisz a co kiedy dopadnie Cię nowotwór, udar, wylew albo zawał. Na nie najczęściej chorujemy, my Polacy. Jedni przechodzą je w miarę lekko, ale duża część traci sprawność ciała a później możliwość zarabiania. Pozostajesz wtedy z nie tylko z problemem zdrowotnym, ale i finansowym. Koszty życia, utrzymania domu i leczenia nie spadają, a rosną. Jeśli masz oszczędności to większość niestety stracisz, a nie po to ciężko na nie pracowałeś.

Podobne konsekwencje rodzi poważny wypadek. Możesz być najlepszym kierowcą ale jeśli ktoś wiedzie w tył Twojego auta albo potrąci Cię na pasach, uszkodzisz kręgosłup czy doznasz wielomiejscowego złamania, leczenie będzie kosztowne, a konsekwencje zdrowotne ciągnąc się będę latami. Niejednokrotnie zmieniając styl i standard życia.

Już dziś zobacz, jak możesz lepiej przygotować siebie i swoją rodzinę na ewentualności, które zdarzają się częściej niż myślisz.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

Budowałeś dom kilka lat, wreszcie się wprowadziłeś i pewnie nie miałeś czasu pomyśleć jak dobrze zabezpieczyć to co stworzyłeś i co do niego włożyłeś. Dziś wydaje nam się, że wszystko możemy zrobić online, samemu. Niestety są rzeczy, które wymagają oka fachowca, żeby dostrzec to czego sami nie widzimy. Może masz pokrycie dachowe, które wymaga dodatkowej polis. Albo zainstalowałeś panele słoneczne, które również potrzebują dedykowanego zapisu w Twojej polisie, by jedno gradobicie czy złamana gałąź nie zabrały ze sobą kilkudziesięciu tysięcy złotych.

A może doczekałeś się na klucze do swojego nowiuśkiego mieszkania. Nigdy nie myślałeś, że może je ktoś zalać lub okraść. Wystarczy chwila nieuwagi, nieszczelny zawór i piękne mieszkanie zmienia się w ruderę. Nigdy nie masz pewności czy sąsiad u góry ma wystarczającą polisę, by pokryć szkody. A co jeśli to Ty podczas nieobecności w mieszkaniu zalejesz innych? Wartość przedmiotów sąsiadów może sięgać astronomicznych kwot zwłaszcza jeśli pod nami jest sklep, restauracja czy dentysta.

Porozmawiajmy o polisie szytej na miarę, dla Twojego domu lub mieszkania.

Ubezpieczenie podróżne/ ubezpieczenie turystyczne
Spędzasz miło czas z najbliższymi nad ciepłym morzem niestety skręcasz sobie nogę, lądujesz w szpitalu rachunek 5000 euro! Jedziesz autobusem na wakacjach dziecko wypada z wózka na zakręcie i spędzasz noc na intensywnej terapii, rachunek 1000 euro za poobijaną głowę. Niestety, najlepsze wakacje mogą okazać się koszmarem i to drogim.

Polisa turystyczna to często koszt jednego obiadu, a kupiona na cały rok gdy często podróżujesz okaże się naprawdę dobrym rozwiązaniem, dającym nie tylko prawdziwy spokój umysłu gdy potrzebujesz tego najbardziej, ale również realnym wsparciem finansowym.

Zadzwoń/napisz i zaplanujemy Twoje wakacje pełne spokoju, dosłownie.