Inwestycje

Bezpieczeństwo finansowe nie powstaje z dnia na dzień i rzadko jest źródłem wyłącznie oszczędności. Pieniądze by zarabiały muszą pracować, najlepiej ciężej niż Ty. Z jednej strony ważne jest zabezpieczanie ich wartości przed inflacją, a z drugiej strony budowanie kapitału na przyszłość, dla rodziny czy realizacji zamierzonych celów i marzeń.  Obecnie dostępnych jest mnóstwo sposobów na mnożenie pieniędzy, ale który jest właściwy dla Ciebie, Twojej sytuacji. Każdy ma własną odporność na ryzyko, ale też chęć zysku. Te dwa czynniki idą ze sobą w parze. Dobierzmy je wspólnie razem z odpowiednimi produktami i strategiami.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to jedna z najprostszych do wykorzystania metod inwestowania pieniędzy długoterminowo. Powierzasz środki ludziom, którzy poświecili swoje życie, żeby wykształcić w sobie wiedzę i umiejętności zarządzania pieniędzmi. Statystycznie jesteś w stanie dużo więcej osiągnąć wkładając swoje pieniądze w tę formę inwestycji niż próbując to zrobić samemu. Zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia czy edukacji w zakresie ekonomii i finansów. Owszem fundusze nie są panaceum na wszystkie problemy i nie są pozbawione wad, ale z dużo większym prawdopodobieństwem przyniosą większy zysk niż konto oszczędnościowe czy lokata zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Połączone z kontem emerytalnym czy ubezpieczeniem mogą przynieść nieporównywalne korzyści podatkowe.

Porozmawiajmy jak te korzyści uzyskać u Ciebie.

Inwestowanie na emeryturę

Prawie dwie trzecie z nas doczeka się wymarzonej emerytury. To czas, w którym często widzimy siebie odpoczywających i cieszących się życiem. Niestety, jeśli tego odpowiednio nie zaplanujemy i nie zaczniemy odpowiednio wcześnie organizować, piękna wizja może zupełnie odbiegać od rzeczywistości, jaka nas czeka.
Demografia jest nieubłagana! Do 2050 roku poziom zastępowalności naszego ostatniego dochodu będzie wynosić 25%, czyli o połowę mniej niż dzisiejsze 50%. Jeśli Twoja ostatnia pensja wynosi 5000 zł to dziś otrzymałbyś 2500 zł emerytury, ale za 30 lat będzie to tylko 1250 zł .

Obecnie trudno jest oszacować ile będziemy musieli pracować, zanim otrzymamy emeryturę z ZUS za 20 czy 30 lat, ponieważ coraz większa część społeczeństwa to ludzie w wieku ponad 60 lat a będzie ich jeszcze więcej. Kto będzie dokładał do tej umowy wielopokoleniowej, jaką jest emerytura z ZUS? Może praca do 70 roku życia będzie w Europie normą. Gorzej jeśli nie pozwoli nam na to zdrowie. Część ryzyka możemy niwelować odpowiednim ubezpieczeniem, ale nie wszystko da się w ten sposób chronić, a tym bardziej nie pozwoli nam na przejście na emeryturę wtedy kiedy chcemy. Ten komfort może nam zapewnić odpowiednio skonstruowany plan inwestycyjno-emerytalny. Przy zastosowaniu właściwych produktów, możesz nie tylko nazbierać odpowiednią sumę, ale również uzyskać wiele korzyści podatkowych. Zniwelujesz też różnicę między wiekiem kiedy zdrowie zmusi Cię, by przejść na emeryturę, a kiedy dostaniesz swoje pierwsze świadczenie od ZUS.

Jeśli jesteś przedsiębiorą i większość swojej pracy płaciłeś minimalny ZUS czeka Cię bardzo niska emerytura. Zamiast nadpłacać ZUS zawsze lepiej mieć swoje środki.

Porozmawiajmy o Twojej emeryturze marzeń, na Twoich warunkach.

Inwestycje dla dzieci

Dzieci to największa radość, dają mnóstwo satysfakcji, pozwalają odkryć sens życia. Zależy nam na nich, chcemy dla nich jak najlepiej. Chcemy by dostały to czego nam brakowało, ukończyły najlepsze studia, miały pewny start w dorosłość. To wszystko wymaga pieniędzy. Możemy się na to przygotować z wyprzedzeniem i wiedzieć, że zrealizujemy wspólne zamierzenia już dziś. Jutro jest mniej pewne i może się okazać kiedy będzie trzeba nasza sytuacja finansowa nie będzie pozwalać na to, co mieliśmy w planach. Jeśli zaczniesz inwestować teraz na edukacje czy wkład na mieszkanie dla dziecka będzie z pewnością łatwiej, unikniesz nadmiernego obciążenia budżetu domowego czy kredytu. Czasem przekazujemy swoim pociechom nie tylko nasze najlepsze cechy, ale problemy zdrowotne. Na część z nich możemy wykupić ubezpieczenie, ale na pozostałe, jak wada zgryzu, już nie. Koszty takiego leczenia mogę sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych i lepiej być na to zawczasu przygotowany, pozwolić działać magii procentu składanego.

Zadzwoń lub wypełnij formularz i zaplanujmy razem przyszłość i zdrowie Twojego dziecka.